Thursday, 10 March 2011

Pancake Day

W miniony wtorek Brytyjczycy obchodzili swoją wersję ostatków, czyli Pancake Day. W związku z tym już na kilka tygodni wcześniej w sklepach pojawiają się różnego rodzaju mieszanki do których dodaje się tylko mleko (albo w wersji oszczędnej wodę), mąki zajmują honorowe miejsce na wystawach sklepowych razem z wszelkiego rodzaju dodatkami do naleśników. Tak więc w tym roku i ja dostałam od znajomych Anglików swoje pierwsze zaproszenie na naleśnikową kolację, aby świętować typowy Pancake Day. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć:)
Dodaję też piosenkę Lykke Li, mojego ostatniego odkrycia muzycznego - wokalistki indie szwedzkiego pochodzenia. Warto wysłuchać całości, choćby po to aby przez te 3 minuty unosić się w stworzonej specjalnie dla nas otchłani spokoju. Enjoy;)

Last Tuesday British people were celebrating their own version of Shrove Tuesday - a Pancake Day. This year I got my first invitation to celebrate the day with a real pancake dinner. So below I post some pics:)
I'm also adding a song by Lykke Li, my latest musical discovery - a Swedish indie vocalist. It's really worth listening to the whole song and just be able to get carried away in the peacefulness and calmness of the it, bearing in mind the fact that it was created especially for us. Enjoy:)


Image Hosted by ImageShack.us
By Ania,

Image Hosted by ImageShack.us
By Ania

Image Hosted by ImageShack.us
& By Ania:)

Image Hosted by ImageShack.us3 comments:

 1. nutella+banany=niebo w gebie!
  niestety, na naszym stole za jakis czas (dlugi)..
  poswiecmy temu chwile ciszy.


  dziekuje

  ReplyDelete
 2. baaardzo apetyczne zdjęcia! a co powiecie na połączenie tradycji polskiej i brytyjskiej, mianowicie na naleśniki ze śledziem? :D pozdrawiam:)

  ReplyDelete

Dziękuję za wszystkie komentarze i wsparcie! ♥
Thank you for all the comments and support!