Thursday, 23 May 2013

Second Day in the City


ValenciaValencia
Valencia
ValenciaValencia
ValenciaValencia
Valencia
Wnętrze Mercado Central, w którym aż roi się od miejscowych i przyjezdnych robiących zakupy.
The interior of Mercado Central which is packed with the locals and visitors doing their food shopping.


ValenciaValencia

Powoli wracam do życia w Londynie i z niecierpliwością czekam kiedy wszystko znów stanie się zwyczajną codziennością. W pierwszych dniach po powrocie czułam się jak przesiąkający miastem turysta, odkrywający wszystkie jego sekrety. Zaczynam doceniać to, gdzie mieszkałam przez dwa lata i po roku nieobecności widzę dopiero jakim pewnikiem przebywanie tutaj było dla mnie.
A dzisiaj, przyszedł w końcu czas na drugą porcję zdjęć z Walencji, tym razem ze zwiedzania starego miasta. Tamtego dnia udało nam się zobaczyć budynek, w którym mieściła się kiedyś giełda jedwabiu, targ na którym można dostać różnego rodzaju lokalne smakołyki i spróbować paelli z Walencji (która niestety zawiodła, ale najprawdopodobniej nie trafiłyśmy na dobrą restaurację).

• • •

I'm slowly getting back to my life in London and I'm looking forward to when everything will become a normal, day-to-day activity. In the first days after my return I felt like a charmed by the city tourist, who is trying to soak with its' atmosphere and trying to discover all of the secrets. It's only now when I'm starting to appreciate where I have been living for two years and going away for a year has made me realize how much I used to take being here for granted.
Today, it's finally time for some new photos from our second day in Valencia. We managed to see most of the old town on that day, went to the silk exchange, a market with a whole bunch of local delicacies and tried the 'Paella Valenciana' (which turned out to be quite disappointing, maybe because of a bad choice for the place where we ate it).


Valencia
Nie sądzę że znalazłoby się wielu hiszpanów, którzy nie lubują się w tym 'przysmaku'. Tak więc, szynka 'Jamón Iberico' w roli głównej, którego w Hiszpanii wszędzie jest pod dostatkiem a czuć go już od progu każdego sklepu.
I don't think there are many Spanish who are not fans of this 'delicacy'. Ladies and gentleman, I have an honour to present you - ham 'Jamón Iberico' that you can easily find in every Spanish shop.
And smell it from the doorway.


Valencia
ValenciaValencia
Po prawej, kreatywny sposób na wystawienie menu. Szkoda tylko tego zmarnowanego chleba.
To the right, quite a creative way of displaying the menu. Sadly, it just seems like such a waste of bread.


Valencia
ValenciaValencia
Valencia
Valencia
ValenciaValencia
Całkiem fajny i pełen ciekawych rzeczy sklep ze starociami, na który natknęłyśmy się po drodze.
A pretty cool and full of interesting things second hand shop that we found while walking around the old town.


Valencia
Valencia
ValenciaValencia
Valencia
ValenciaValencia
Valencia
ValenciaValencia
ValenciaValencia
ValenciaValencia
Valencia
Valencia

No comments:

Post a Comment

Dziękuję za wszystkie komentarze i wsparcie! ♥
Thank you for all the comments and support!