Saturday, 12 March 2011

First Signs of Spring

Dziś rano przywitało mnie piękne słońce i 12 stopni za oknem, postanowiłam więc nie zmarnować dnia i wybrałam się na spacer do Primrose Hill. Miejsce jest bardzo atrakcyjne nie tylko turystycznie z powodu wzgórza Primrose, z którego można zobaczyć panoramę Londynu. Cała dzielnica jest ekskluzywną okolicą, w której mieszka wiele ciekawych osób. Miałam nadzieję, że w czasie mojej przechadzki trafię może na Juda Law, niestety nie tym razem...;)
Co prawda do czasu gdy dotarłam do Primrose Hill słońce schowało się już za chmury ale dzień był i tak bardzo przyjemny. Kiedy zobaczyłam panoramę miasta, postanowiłam że skoro jestem już w okolicy to wybiorę się też na krótki spacer po Regent's Parku. Poniżej dodaję zdjęcia z mojego popołudnia:)
Wysłuchajcie też "Lies" brytyjskiego zespołu Fenech-Soler. Grupa zadebiutowała ze swoim pierwszym albumem we wrześniu ubiegłego roku. Mają niesamowicie ciekawe brzmienie, połączenie muzyki electro i indie, co daje bardzo ciekawy efekt końcowy:)

Today's weather was very encouraging to spend the day outside. I decided not to waste this pretty day and went to Primrose Hill. The area is very attractive not just because of the Hill from where you can see the panoramic view of London. The whole neighbourhood is quite exclusive and some interesting people live there:) I was hoping to spot Jude Law but didn't really succeed...;)
After seeing the panorama of the City I figured that if I'm already in the neighbourhood I will take a walk in Regent's Park. Below I'm adding some pics from the afternoon:)
I'm also adding "Lies" by British band Fenech-Soler. They made their debut with the first LP last year in September. The band has really interesting sound, a mixture of electro and indie, which in the end gives a very genuine result:)
Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us


Po lewej widać kopułę St. Paul's Cathedral, a po prawej charakterystyczne London Eye
On the left you can see the dome of St. Paul's Cathedral & on the right London Eye

Image Hosted by ImageShack.us

Londyńczycy chyba lubią aktywnie spędzać sobotnie popołudnia:)
I guess that Londoners like an active way of spending their Saturday afternoons:)

Image Hosted by ImageShack.us


Jeśli ktoś widział "Jak zostać królem" to pewnie skojarzy to miejsce:)
If someone saw "The King's Speech" you may know the place:)

Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us

2 comments:

  1. ciesze się, że postów przybywa:) wirtualnie odbyłam dziś z Tobą ten sobotni spacer, a utwór, który zamieściłaś stał się naprawdę przyjemnym tłem tej przechadzki:)

    ReplyDelete
  2. koniecznie musze sie z Toba tam jeszcze raz wybrac! i bedziemy tam chodzic dopoki ten nieprzyzwoicie przystojny Jude Law sie tam nie pojawi!

    ReplyDelete

Dziękuję za wszystkie komentarze i wsparcie! ♥
Thank you for all the comments and support!