Wednesday, 27 July 2011

Scratch the Map: Spain

Tak, wygląda na to, że mam tendencję do poruszania się na wschód. Ale to chyba jednak nie to. Wybrałam Hiszpanię jako drugi kraj o którym napiszę bo prawdopodobieństwo, że spędzę tam cały rok jest bardzo duże. I może stać się to szybciej niż mogłoby mi się kiedyś wydawać. A więc czas wybrać miejsca, które bym odwiedziła.

Yes, I seem to have a tendency to move East. But no, it's not that. I chose this country as the second one, as I may end up living there a whole year. And it may happen sooner than I would ever think it could. So time to pick nice places to see.

MADRYT - stolica kraju, dzięki czemu można znaleźć tam wiele ciekawych muzeów. Choć jeszcze do niedawna poznawanie miasta przez muzea wydawało mi się jedną z najnudniejszych rzeczy, od czasu kiedy przeniosłam się do Londynu mój punkt widzenia nieco się zmienił. W Madrycie z pewnością odwiedziłabym muzeum Reina Sofía (są tam dzieła m.in Dalego, Miró czy Picassa) i Prado (jedno z najbardziej prestiżowych muzeów sztuki na świecie). Na pewno nie odmówiłabym sobie też wizyty na pchlim targu El Rastro.

MADRID - the capital city and as a result great place with various museums. Even though not that long ago getting to know the city by its' museums seemed for me to be the most boring thing in the world I've changed my mind after moving to London. In Madrid I'd go to the Reina Sofía (with artworks by Dali, Miró or Picasso) and Prado (one of the most prestigious art museums in the world) Museums. And I would definitely not want to miss visiting El Rastro flee market.

BARCELONA - która często omylnie brana jest za stolicę kraju. Nawet pomimo tego że nią nie jest ma kilka świetnych rzeczy, które zdecydowanie warto zobaczyć. Choć architektura miejsc takich jak kościół Sagrada Familia czy La Pedrera przyciąga tysiące turystów szkoda byłoby ich nie zobaczyć będąc w tym mieście. Oprócz tego na pewno wybrałabym się także do Muzeum Sztuki Współczesnej.

La Pedrera | Picture Courtesy of: Unusual Architecture.com

BARCELONA - which is often mistakenly though to be the capital city. And even though it's not, it has some amazing things worth seeing. Even though the architecture of the place is attracting loads of tourists, it would be such a pity to skip visiting places like Sagrada Familia Church, or La Pedrera which made Barcelona famous for unusual architecture. Both were designed by Gaudi. Museum of Contemporary Art is also one of my must-sees.

SEVILLA - serce Andaluzji, mieszczące się na południu kraju. Mówi się, że mieszkańcy Sevilli są odpowiedzialni za wynalezienie tapas. Więc kiedy odwiedzi się to miasto nie ma możliwości żeby nie spróbować tego przysmaku w jednym z licznych barów tapas. W mieście jest także zauważalny silny wpływ kultury mauretańskiej. Oprócz tego, Sevilla jest świetnym miejscem aby zaczerpnąć ze sztuki flamenco, które jest bardzo istotną częścią andaluzyjskiej kultury. Jeśli więc flamenco w Hiszpanii, to tylko w Andaluzji.

Picture Courtesy of: TravelPod.com

SEVILLA - the heart of Andalusia, that is located in southern part of the country. It is said that Sevilla was the city to invent tapas, so once you're there there's no possibility not to try it in one of the countless tapas bars. The city is also widely influenced by the Moorish style and flamenco is crucial part of andalusian culture. This is why when visiting Spain, Sevilla is the place to experience this genuine art - not any other city in the country.

Przygotowując tego posta oparłam się na informacjach ze stron: es.Madrid.com, Barcelona.com, AboutSeville.com
While preparing this post I used information from websites: es.Madrid.com, Barcelona.com, AboutSeville.com

8 comments:

 1. wybieram sie na wakacje do Madrytu już za tydzień i jestem absolutnie podekscytowana jak nigdy! :D strasznie chcę zobaczyć Muzeum sztuki Współczesnej.. miałam tez zaczepić o Barcelonę, ale zrezygnowałam i jadę do Malagi, tam mają wypasione muzeum Picassa! :)

  ReplyDelete
 2. A jak to się stanie, że spędzisz tam tyle czasu? :D

  ReplyDelete
 3. I love Spain! Not visited but would love Seville! Portugal but is equally beautiful!

  ReplyDelete
 4. Just found your blog
  love it

  Check out my new post: Red Lips
  Would love to have you as a follower

  ReplyDelete
 5. I would love to go to Spain! I've never been, but the photos are beautiful.

  lefthandedstory.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Barce widziałam daawno temu ;-) A o Sewilli marzę skrycie.Może na Erasmusa (pomarzyć zawsze można) :D

  ReplyDelete
 7. I really want to go to Spain - the architecture looks insane! Ahhh, what a gorgeous place!!

  xx

  http://aprilialove.com

  P.S. Time is running out to enter my giveaway where you could win a $75 Shopbop voucher!
  Enter here:

  http://aprilialove.com/2011/07/win-a-75-shopbop-voucher/

  ReplyDelete
 8. Barcelona is very beautiful! So many interesting buildings.

  ReplyDelete

Dziękuję za wszystkie komentarze i wsparcie! ♥
Thank you for all the comments and support!