Tuesday, 10 July 2012

Pražský Hrad

Pražský Hrad
Zamek Praski jest zdecydowanie czymś więcej niż tylko zamkiem, to cały kompleks w którym sam zamek jest jednym z jego części. My zdecydowaliśmy się na zwiedzenie tylko części kompleksu i tym sposobem zobaczyliśmy Katedrę Świętych Wita, Wacława i Wojciecha, część Starego Pałacu Królewskiego i Złotą Uliczkę.
Liczba turystów, która przewinęła się przez te miejsca, dosłownie przyprawiła mnie o ból głowy i sprawiła, że pomimo urzekającego piękna tamtego miejsca, chciałam jak najszybciej się stamtąd wydostać. Niestety niehumanitarne ilości współzwiedzających dość efektywnie zabijały przyjemność płynącą z podziwiania tego miejsca.

Prague Castle is definitely something more than just a castle. It's an entire set of cathedrals, palaces and halls that all together create what is commonly known as the Prague Castle.While visiting, we've decided to do the short trip of the area and saw St. Vitus Cathedral, a part of an Old Royal Palace and the Golden Lane.
The amount of tourists, literally gave me a headache and made me wish to get away from the Castle as soon as possible. Unfortunately this unthinkable number of co-explorers, managed to kill the joy of admiring the Pražský Hrad.

Pražský Hrad
Pražský HradPražský Hrad
Pražský Hrad Pražský Hrad
Pražský HradPražský Hrad
Pražský Hrad Pražský Hrad

2 comments:

  1. wow, i was there 3 months ago. Praha is beautiful. I hope i will go there again!

    ReplyDelete
  2. Zobaczyłam pierwsze zdjęcie i pierwsza myśl "to moje?" ha ha, mam identyczne zdjęcie! :) Ale cudowne to zdjęcie, gdzie przez okno wpada światło, cudo! Ja nie umiem za bardzo ustawiać aparatu i u mnie większość zdjęć była niestety rozmazana :(((

    ReplyDelete

Dziękuję za wszystkie komentarze i wsparcie! ♥
Thank you for all the comments and support!