Tuesday, 11 March 2014

Bruny Island!

Bruny Island
Już na dzień dobry przywitała nas tęcza! A nawet dwie. Bruny Island na prawdę chciało żebyśmy je pokochali.
At the very beginning we were welcomed by a rainbow! Even two of them. Bruny Island really wanted us to love it.

Bruny Island
Niestety dzień zaczął się pochmurnie. A na punkcie z którego rozposcierał się cudowny widok także niesamowicie wietrznie. Jednak warto było wspiąć się na górę, żeby nacieszyć oko!
Sadly, the day started off with it being very cloudy. And very windy, especially at the top of the viewpoint from where we could enjoy beautiful sights. Luckily, the sights were most definitely worth getting up the top!

Bruny Island
Bruny Island
Bruny Island
Bruny IslandBruny Island

Jakby tych wszystkich wspaniałości z zeszłotygodniowego posta było jeszcze mało, to dzisiaj dorzucę zdjęcia z Bruny Island! Malutka wysepka 'przyczepiona' do Tasmanii jest napiękniejszym miejscem w całej okolicy. Gdyby tylko nie znajdowała się tak daleko, praktycznie na końcu świata, to przypuszczam że już szukałabym tam mieszkania do wynajęcia. A później dumnie głosiłabym całemu światu jakiego to mam farta, mogąc mieszkać w tak malowniczej okolicy... No, może nie aż z taką pychą, ale wiem, że już kiedy odwiedzałam to miejsce to nie mogłam pozbyć się wrażenia że mam niesamowite szczęście mogąc oglądać tak piękne zakątki świata.
Teraz, gdy po blisko pół roku przeglądam te zdjęcia, od razu mam chęć zeskoczyć z fotela i zacząć pakować walizki (tak, chyba już wspomniałam o tym ostatnio). Póki co jednak, cieszy mi się buzia kiedy oglądam to czym dzielę się dzisiaj i z niecierpliowścią zacieram ręce na nadchodzącą niespodziankę o której wspominałam już ostatnio! ♡
Nie zapomnij udostępnić linka i pomóc innym dowiedzieć się o blogu!

• • •

Just as if I haven't had enough of all the amazing places from the last weeks' post, this week I'm adding some more breathtaking, picturesque views from Bruny Island. A tiny island, that's attached to Tasmania's mainland, is one of the most beautiful places in the area. If not for the fact that it's so far away, nearly at the end of the world, I would probably be already looking into 'places for rent' over there. And later, with a huge pride, I would tell the entire planet how lucky I am to live in a place like that... Okay, I'd probably do it a bit more modestly. However one thing that I do know is that, already visiting Bruny, I couldn't resist the feeling that I'm extremely blessed to be able to see such a beautiful place.
Looking back at the images now, nearly half a year later, I feel like I instantly want to jump off the chair and start packing my suitcases to be able to go on exploring (yes, I might have already mentioned it last time). For the time being, a huge smile doesn't leave my face when I look at what I'm sharing with you today and I'm impatiently waiting to share the already mentioned surprise with you! ♡
Don't forget to share the link and spread the word!


Bruny Island
Bruny Island
Bruny Island
Kolejny, przypadkowo odkryty przez nas punkt widokowy, z którego rozpościerają się widoki na okolicę, w której zawitaliśmy później.
Yet another viewpoint, this time found by an accident, with a view over an area that we got to explore later through the day.

Bruny Island
Cloudy Bay czyli niezmiennie miejsce numer 1. na mojej liście okolic w których chciałabym móc zamieszkać.
Cloudy Bay, unchangeably a place number 1. on my list of areas where I wish I could live.

Bruny Island
Bruny Island
Bruny Island
Bruny Island
Bruny Island
Stadko przyjaznych lam i alpak, które wiernie pilnowały swoich kuzynów owiec. Bardzo często przy stadach owiec widuje się przynajmniej jedną lamę bądź alpakę. A wszystko dlatego, że tak przywiązują się one do owiec że w razie niebezpieczeństwa (np. ataku psa dingo) chronią je.
Friendly llamas and alpacas that are looking after their sheep cousins. Very often, you get to see an alpaca or a llama with a herd of sheep. The reason is very simple, they bond with the sheep easily and in case of danger, will protect them.

Bruny Island
Osamotniona latarnia morska, na samym południu Bruny Island.
A lonely lighthouse on the south of Bruny Island.

Bruny Island
Przy latarni, znajdowało się malutkie muzeum które w skrócie opowiadało jej historię, a w nim taka oto mapka a obok niej pinezki. Świetny pomysł na zaangażowanie odwiedzających z (w wielu przypadkach) drugiego końca świata!
A little museum about the history of the lighthouse was just before it, inside the museum was a map and next to the map a number of pins. What a fun way to engage all those who arrived from (in many cases) the other side of the world!

Bruny Island
Oczywiście pinezka musiała zawidnieć tuż pod Katowicami :)
Obviously, one of the pins ended up right next to Katowice :)

Bruny Island
Bruny Island
Bruny IslandBruny Island
Bruny Island
Bruny Island
Bruny Island
Bruny Island

No comments:

Post a Comment

Dziękuję za wszystkie komentarze i wsparcie! ♥
Thank you for all the comments and support!