Tuesday, 27 September 2011

Richmond

Richmond

Richmond jest zachodnią dzielnicą Londynu. I to nie byle jaką dzielnicą. Mieści się tam największy w mieście park i jakby tego było mało jest też jednym z najbardziej naturalną przyrodą. I przez naturalną mam na myśli, naturalną do tego stopnia że park jest jedynym miejscem w Londynie, w którym można spotkać jednego z ponad 600 żyjących na wolności jeleni. Nie wiem, czy to faktycznie prawda (choć ci, z którymi o tym rozmawiałam mówili że tak) ale wiem, że do Richmond z całą pewnością wrócę jeszcze któregoś dnia.

Na miejsce dotarłyśmy dość późno, przez co zobaczyłyśmy tylko małą część parku, jednak bardzo spodobał mi się małomiejski wygląd samej dzielnicy. Wąskie ulice i czarujące budynki sprawiały, że czułam się jak z wizytą w innym mieście, a nie w oddalonej o niecałą godzinę drogi dzielnicy. Wiem jednak, że wraz z moją pierwszą wizytą wzrósł mój apetyt na więcej i któregoś dnia poświęcę więcej czasu na dłuższą wizytę.

Richmond

Richmond is a West situated district of London. But it's not just another district. The area pries in having the biggest park in the City and as if it wasn't enough it's also one of the wildest ones. And by wildest I do really mean wild - the main attraction is supposedly around 600 free roaming deer that you can see whenever you visit. I can't tell whether that's true (though a lot of people whom I've talked to claim it is) but what I know for sure is that Richmond left very nice first impression on me.

We got there too late to walk any further than just the outskirts of the Park, but I fell in love with the very small-town-looking neighbourhood. Narrow streets and charming houses made me feel as if I visited another city, not a different district. I am sure, that I will come back for more because I know that the place has so much more to offer.


Richmond

Richmond
Coraz bliżej święta? | Is it Christmas yet?

Richmond

Richmond

Richmond

Richmond

3 comments:

  1. totalnie trzeba wrócić i wyhaczyć te jelenie! ps.naprawdę super Ci wyszły te zdjęcia kwiatów :)

    ReplyDelete
  2. Aww, Richmond is beautiful! If I could live anywhere in London it would definitely be Richmond.

    Maria xx
    www.cheekypinktulip.blogspot.com

    ReplyDelete

Dziękuję za wszystkie komentarze i wsparcie! ♥
Thank you for all the comments and support!